WYSPY KORZENNE ORAZ NIESAMOWITE MORZE BANDA

16 DNI NIEZAPOMNIANEJ PRZYGODY

WYJĄTKOWOŚĆ

Jedyny taki wyjazd z Polski,gwarancja i doświadczenie

8.03.2018 - 23.03. 2018

Indonezja

Banda-grupa wysp we wschodniej części Archipelagu Malajskiego, wchodząca w skład Indonezji.

Osoba nurkująca 2099 $
Osoba nie nurkująca 1590 $
+ przelot ok.3200 zł

Zawsze ciekawie i profesjonalnie.

JACEK MACIEJEWSKI

Uwielbiam wyjazdy z AQUATRAVEL

Archipelag Banda znajduje się w wschodniej Indonezji,wchodzi w skład Archipelagu Malajskiego. Archipelag składa się z 11 wysp, począwszy od Banda Besar – największej – po drobne i niewielkie na których rośnie tylko kilka drzew. 6 wysp jest zamieszkałych. Wyspy te są pozostałościami ogromnego wulkanu. Każda wyspa ma wyjątkową atmosferę. Wyspy słyną z niezwykłej rafy koralowej oraz wyjątkowo pięknych plaż. Warunki do snorkelowania i nurkowania są tu prawdopodobnie najlepsze na całych Molukach.Podczas nurkowań często widać rekiny młoty, a nawet rekiny wielorybie.Przepiękna rafa koralowa ,całe mnóstwo historycznych,kolonialnych zbytków,lasy deszczowe,endemiczne gatunki zwierząt,gorący klimat i ciepła przez cały rok woda sprawiają że Wyspy Banda to jedno z najciekawszych, choć wciąż jeszcze trudno dostępnych, zakątków Indonezji.

Ten mały archipelag ma jednak wielką historię. Jego warunki klimatyczne i geologiczne pozwalają na uprawę cenionej niezwykle w poprzednich wiekach przyprawy – gałki muszkatałowej i gożdzików. To właśnie ze względu na nią wyspy te były tak cenne ,że największe europejskie mocarstwa toczyły o nie zażarte boje.
Gałka muszkatałowa uprawiana była tylko na tych siedmiu maleńkich wysepkach otoczonych oceanem, których dokładnego położenia nie byli pewni nawet kupcy z Malakki czy Jawy. Obie przyprawy były znane w Europie już w Średniowieczu, do której docierały karawanami wraz z chińskim jedwabiem, arabską kawą i afrykańską kością słoniową. Już wówczas jednak był to towar niezwykle rzadki i bardzo kosztowny.Początkowo przyprawy tylko w znikomym stopniu znajdowały zastosowanie w kuchni; wyrabiano z nich wonne oleje, a także ceniono sobie ich działanie lecznicze oraz skuteczność w…konserwowaniu żywności. Przełom nastąpił po kolejnych epidemiach dżumy (epidemia w latach 1348-1352 w niektórych regionach Europy zmniejszyła populację o 80%!), gdy europejscy medycy uznali gałkę muszkatałową za jedyne sprawdzone lekarstwo na czarną śmierć. Symbolem dżumy stał się charakterystyczny ubiór ochronny noszony w XVI – XVIII w. przez lekarzy w czasie epidemii, z maską w kształcie dzioba, gdzie wkładano wonne olejki z muskatu tłumiące fetor rozkładających się zwłok i mające chronić przed zarażeniem. Popyt na gałkę muszkatałową i goździki stał się niezaspokajalny, ich ceny na europejskich rynkach poszybowały w górę, a zyski weneckich kupców, którzy od 400 lat posiadali monopol na kupno przypraw z Konstantynopola biły kolejne rekordy. Przełamanie tego monopolu i odkrycie bezpośredniego źródła zaopatrzenia w przyprawy stały się zasadniczą kwestią dla większości europejskich dworów i jedną z bezpośrednich przyczyn wejścia Europy w Epokę Wielkich Odkryć Geograficznych.
Rozpoczął się „Wyścig o Przyprawy”,  dzięki któremu Kolumb odkrył Amerykę, Magellan opłynął świat dookoła a Vasco da Gama odkrył drogę wokół Przylądka Dobrej Nadziei i stworzył pierwszy, morski szlak handlowy między Europą a Azją. I choć mieszkańcy Banda nie mieli o tym zielonego pojęcia – desperackie poszukiwania ich wysp miały sprawić, że cały świat zmieni się nie do poznania…
W dzisiejszych czasach największym zaś kupcem gałki muszkatałowej na świecie jest… Coca Cola, której specyficzny smak zawdzięczacie właśnie muskatowi.

Podczas pobytu na Banda mieszkać będziemy w niezwykle urokliwym,zabytkowym hotelu zbudowanym w stylu kolonialnym i otoczonym pięknym ogrodem.Oferuje on luksusowe zakwaterowanie osobom chcącym zasmakować historycznego i kulturalnego dziedzictwa wysp i jednocześnie pragnącym utrzymać komfort i wygodę pobytu na najwyższym poziomie. Mieści się zaledwie kilka metrów od najważniejszych zabytków Banda i stanowi uroczą mieszankę zabytkowej architektury i nowoczesnych udogodnień; wyjątkowo cichą klimatyzację, wygodne łóżka i materace, wygodne oświetlenie, szybki bezprzewodowy dostęp do Internetu, bogate, dobrze wyposażone zaplecze do kąpieli i nielimitowaną ilość ciepłej wody.Większość pokoi posiada szeroką werandę z widokiem na bujne tropikalne ogrody lub ważne zabytki historyczne.

Hotel ten słynie także z wyśmienitej kuchni stanowiącej znakomitą mieszankę kuchni indonezyjskiej i kolonialnej podkreślonej kolorowym smakiem rodzimych przypraw.Wyspy Banda są legendarne wśród turystów lubiących sztukę wspaniałych posiłków;oferują jedne z  najlepszych na świecie przypraw,owoców morza i ryb.

 

ZOBACZ FOTKI

CENA ZAWIERA

 • przelot na trasie Jakarta-Ambon i Ambon-Jakarta
 • prom na trasie Ambon-Banda Neira i z powrotem
 • transfery lotniskowe
 • zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym w hotelu Cilu Bintag wraz ze śniadaniami
 • powitalna kolacje BBQ
 • nocleg w hotelu w Jakarcie wraz ze śniadaniem
 • nocleg w hotelu na Ambon wraz ze śniadaniem
 • 3 kolacje
 • obiady w dniach nurkowych i podczas wycieczek (łącznie 10)
 • pakiet 18 nurkowań;butle,ołów
 • opłaty parkowe
 • 6 wycieczek lądowych w tym treking na wulkan
 • opiekę polskiego pilota i instruktora nurkowego
 • ubezpieczenie turystyczne
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszy Gwarancyjnego

CENA NIE ZAWIERA

 • biletu lotniczego na trasie Warszawa-Jakarta i z powrotem ok.3300 zł
 • napojów alkoholowych i gazowanych
 • napiwków
 • ubezpieczenia nurkowego

PROGRAM

DZIEŃ 1/2

8.03 Wylot z Warszawy i przylot do Jakarty

9.03 Nocny lot na Ambon.Rano rejs promem na Banda Niera. Zakwaterowanie w hotelu,odpoczynek oraz powitalna kolacja BBQ.

DZIEŃ 3

Wycieczka Hata Tour,lunch.Nocleg w Cilu Bintang.

DZIEŃ 4

3 nurkowania,plażowanie,odpoczynek.Lunch.

DZIEŃ 5

3 nurkowania,plażowanie,odpoczynek.Lunch.

DZIEŃ 6

Całodzienna wycieczka po wyspie; Spice Tour i Banda Niera Tour.Lunch podczas wycieczki.

DZIEŃ 7

3 nurkowania,plażowanie,odpoczynek.Lunch.

DZIEŃ 8

3 nurkowania,plażowanie,odpoczynek.Lunch.

DZIEŃ 9

Rejs na wyspę Ali,wycieczka,plażowanie.Lunch.

DZIEŃ 10

3 nurkowania,plażowanie. Lunch. Wspólna kolacja.

DZIEŃ 11

3 nurkowania,plażowanie,odpoczynek. Lunch.

DZIEŃ 12

Trekking na wulkan, 666 metrów,zapierające dech w piersiach widoki a po tym męczącym wysiłku snorkeling w niesamowitym miejscu w którym zastygłą na dnie morza lawę porastają niesamowicie wielkie i piękne twarde korale.Podczas wycieczki lunch,wieczorem wspólna kolacja.

DZIEŃ 13

Rejs promem na Ambon.Zakwaterowanie w hotelu,zwiedzanie okolicy.Nocleg.

DZIEŃ 14

Wycieczka War Memorial Tour na Ambon,transfer na lotnisko i wylot do Jakarty. Nocleg w Jakarcie.

DZIEŃ 15

Wycieczka po Jakarcie. Po południu transfer na lotnisko i wylot do Europy.

DZIEŃ 16

Przylot do Polski.

MOŻE INNA OFERTA CIĘ ZAINTERESUJE?

Turcja Kas | od maja 2018

Indonezja Bali | Cały rok 2018

Nowa Zelandia | Styczeń-Marzec 2018

Socorro I safari nurkowe, luty 2017

BIURO PODRÓŻY AQUATRAVEL.EU

 •   Olsztyn, Żeglarska 6

 •    515 251 737, 603 173 049

 •    malgorzata@aquatravel.eu

 •    milosz@aquadiver.pl

    

MASZ PYTANIA? POMOŻEMY

DANE FIRMOWE

PHU Aquamania
ul. Iwaszkiewicza 42/1, 10-089 Olsztyn
NIP 739-283-96-16
ING BANK ŚLĄSKI O/Olsztyn 29 1050 1807 1000 0023 0146 2129

© 2016 AQUATRAVEL.EU - Podróżować znaczy żyć.
Serwis używa plików cookies.