Czarnogóra

Odkrywamy serce Bałkanów

Przygoda

Kraj gorącego słońca i błękitnego morza.

15-22 lipca 2017

Europa

Państwo w Europie Południowej.

Cena 200 euro
+ przelot ok.1 200 zł

Uwielbiam wyjazdy z Aquatravel

JACEK MACIEJEWSKI

Nazwę Montenegro nadali temu miejscu Wenecjanie pod wpływem widoku, który zobaczyli po przybyciu na tutaj, surowe góry położone w głębi lądu bardzo ostro kontrastowały z wodami Adriatyku. Jej sąsiadami są Serbia, Bośnia, Hercegowina, Kosowo, Chorwacja oraz Albania. To perełka pełna skarbów, a już sam widok surowych gór, które jakby wyrastają z morskich głębin robi wrażenie. Kraj ten scala w sobie zalety Bałkanów i jednocześnie sprawia, że chce się tu wracać i wciąż na nowo poznawać różne jego twarze.

Czarnogóra to bardzo młode państwo. Powstało 3 czerwca 2006 roku po odłączeniu się od Serbii. Jest bardzo atrakcyjnym, a przede wszystkim nie do końca odkrytym regionem, gdzie turystyka nie rozwinęła się jeszcze w pełni. Powierzchnia Czarnogóry jest niewielka, można ją porównać do wielkości województwa podkarpackiego. Kraj może się poszczycić całym mnóstwem zabytków, z których wiele znalazło są na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO.
Historia Czarnogóry sięga III w. p.n.e. i iliryjskiego plemienia Dokleatów, którzy na tych terenach osiedlili się. Następnie te tereny dostały się w strefę wpływów rzymskich, po podziale Cesarstwa Rzymskiego kraj znalazł się pod wpływami Bizancjum. W VII wieku pojawili się Słowianie i z czasem zasymilowali się z tutejszymi mieszkańcami. Od 1170 ziemie czarnogórskie weszły
w skład Serbii, a w XV dostały się pod panowanie tureckie i pozostawały do XVIII wieku, kiedy to nasiliły się ruchy wyzwoleńcze. Za sprawą księcia Daniela II Petrovic-Njegoš w połowie XIX wieku powstało państwo ze stolicą w miejscowości Cetinje. Z upływem lat poszerzało się terytorium należące do Czarnogóry, do 1918 roku udawało się utrzymać jej niepodległość. Po I wojnie kraj wszedł w skład królestwa Serbów, Chorwatów i Słoweńców, które z czasem zostało przekształcone w Jugosławię. Po 2003 roku nastąpił podział na Serbię i Czarnogórę, a w 2006 roku powstało niepodległe państwo czarnogórskie, które jest republiką parlamentarną.

Czarnogóra leży w rejonie trzech stref klimatycznych, na północy i wschodzie jest strefa kontynentalna, nad Adriatykiem – śródziemnomorska a na terenach obejmujących góry – strefa górska. W strefie śródziemnomorskiej średnie temperatury w miesiącach letnich dochodzą do 30 stopni, natomiast zimą osiągają 9 stopni. W strefie klimatu kontynentalnego temperatury są niższe latem dochodzą do 27 stopni, zimą 5 stopni. W rejonach górskich lato jest zdecydowanie łagodniejsze a temperatury nie przekraczają 23 stopni.

ZOBACZ FOTKI

CENA ZAWIERA | NIE ZAWIERA

Nocleg w apartamencie: od 200 Euro do 260 Euro – bez wyżywienia
Nurkowanie, Canyoning i Rafting: 400 Euro

Cena zawiera:

– Logistyka wycieczki, jej przygotowanie i realizacja

– Opiekę polskiego pilota i instruktora nurkowania 24h

– Opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego w wysokości 13 zł

– Noclegi w wybranym apartamencie

– Ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (30000 euro), KR (5000 euro), NNW (3000 euro) i BP (300 euro)

– Opłaty za wstęp do wszystkich wymienionych w programie atrakcj

 

Cena nie zawiera:
– Wyżywienia (poza śniadaniem i lunchem w dniu raftingu))
– Bilet lotniczy: Warszawa- Podgornica (Linie lotnicze LOT) ok.1 200 zł

RAMOWY PROGRAM

MIASTO

MILOCER- niegdyś miejsce wypoczynku słynnej dynastii Karadjordjevićów, dziś można podziwiać ich letniskową willę, w której obecnie znajduje się luksusowy hotel. Tereny zielone przyprawiają
o zawrót głowy bogactwem subtropikalnej roślinności. Wymarzone miejsca na spacery. Miejsce, gdzie można poczuć dotyk natury. Do relaksu zachęca piaszczysta plaża, a rozciągający się na powierzchni 18 ha las będzie świetnym miejscem dla zmęczonych słońcem. W pobliżu znajdują się kurorty i atrakcje takie jak: Budwa, Bečići czy Sveti Stefan

ZAKWATEROWANIE

Villa Zaduzbinar – apartamenty oddalone 2 min. od centrum nurkowego. Wszystkie wyposażone w klimatyzacje i darmowe WiFi :-). Każdy apartament ma aneks kuchenny oraz prywatną łazienkę i telewizor.

Rodzaj Apartamentu Max. liczba osób Cena za apartament za noc
Jedna sypialnia z balkonem 3 85 Euro
Potrójne studio z balkonem 3 95 Euro
Dwie sypialnie z balkonem 4 130 Euro
Apartament Duplex 6 160 Euro
Apartament Dublex 5 145 Euro

NURKOWANIE

Nurkowania dla poziomu min. AOWD – jest na miejscu możliwość zrobienia kursu AOWD i DEEP:

8 różnych miejsc nurkowych:

Wrak Tihani – Austriacko-Węgierski parowiec Tihany zbudowany w 1908 roku w Trieste (długo ść 45.40 m, szerokość 5,75 m, wyporność 204 tony). Głównym zadaniem Tihany był transport paliwa i węgla. 12 lutego 1971 roku Tihany przewrócił się z powodu złej pogody i problemów z nawigacją. Akcja ratunkowa niestety się nie powiodła i statek zatonął tuż przy wyspie Mamula.

Wrak Patrolac – zbudowany w 1952 roku dla marynarki wojennej Jugosławii. We wczesnych latach 80-tych łodzie tego typu były rozbrajane. Statek patrolowy został zatopiony podczas ćwiczeń wojskowych w których był celem. Trafiony przez  pocisk zatonął z zatoczce Zanijice.

Jaskinia Slatka Pecina – położona pomiędzy przylądkiem Platamuni i Bigovo. Wejście do jaskimi znajduje się na głębokości 15m, główna sala jaskini jest ogromna  i bardzo interesująca do odkrywania. Podążając w lewo nurkowanie kończy się w kieszeni powietrznej wciętej głęboko w ląd. Fantastyczna akustyka sali z czystym powietrzem jest niezapomnianym przeżyciem .

Jaskinia Krekavica – tak naprawdę jest kawerną z maksymalną głębokością 35m. Ściany jaskini usiane są głębokimi pęknięciami, w których spotkamy ławice wielu gatunków ryb. Dno zapełnione jest ogromnymi skałami z wąskimi tunelami za nimi.

Jaskinia Poseidonov Grad – podwodny kompleks jaskiń i tuneli. Nurkowanie tutaj odbywa się w dryfcie aby odkryć jak najwięcej królewskiego miasta Poseidona. Nurkowanie kończy się  w kieszeni powietrznej w głębi lądu.

Rafa „Tunnels” – Jest to rafa z dwoma bardzo interesującymi tunelami. Miejsce nurkowe jest częścią wyspy Sveti Nikola i znajduje się tylko 10 min. płynięcia łodzią od centrum nurkowego. Pomimo niewielkiej głębokości (12m) jest to jedne z ulubionych miejsc nurkowych w okolicy. Poza dwoma poziomymi tunelami jest tutaj także mała jaskinia, która jest idealnym dodatkiem do tego dynamicznego nurkowania

Rafa „Galiola” – rafa w kształcie piramidy z dwoma pionowymi tunelami, które sprawiają że jest to bardzo interesujące nurkowanie. Dodatkową atrakcją jest mina podwodna pochodząca z Pierwszej Wojny Światowej. Wierzchołek rafy jest na poziomie morza co jest dużym zagrożeniem dla ruchu  morskiego.

Kanion „Sirena Hole” – Pionowy kanion zaczynający się na głębokości 2 m, a kończący się na głębokości 31 m. Miejsce nurkowe odpowiednie dla nurków z bardzo dobrą pływalnością.

CANYOING

Canyoning jest połączeniem wędrówki w dzikim krajobrazie, z pływaniem w rzece i skakaniem z wodospadu. Nauczysz się podstawowych technik zanim doświadczysz skakanie z klifu do naturalnych basenów, zjazdów z 8 wodospadów i 4 godziny pełne adrenaliny w kanionie Medjurjec. Jest to idealna przygoda dla początkujących. W cenie jest podstawowe szkolenie, skafander, buty
i cały sprzęt zabezpieczający, asysta instruktora oraz transfer.

RAFTING

Punkt obowiązkowy aktywnego wypoczynku w Czarnogórze. Rafting jest szansą na poczucie i obserwacje najpiękniejszej natury jaką możemy sobie wyobrazić, czyli scenerię najgłębszego kanionu w Europie – kanionu rzeki Tara.

MOŻE INNA OFERTA CIĘ ZAINTERESUJE?

Kuba | Październik 2018

Nowa Zelandia | Styczeń-Marzec 2018

Madagaskar | Listopad 2017

Filipiny | Listopad 2017

BIURO PODRÓŻY AQUATRAVEL.EU

  •   Olsztyn, Żeglarska 6

  •    515 251 737, 603 173 049

  •    malgorzata@aquatravel.eu

  •    milosz@aquadiver.pl

    

MASZ PYTANIA? POMOŻEMY

DANE FIRMOWE

PHU Aquamania
ul. Iwaszkiewicza 42/1, 10-089 Olsztyn
NIP 739-283-96-16
ING BANK ŚLĄSKI O/Olsztyn 29 1050 1807 1000 0023 0146 2129

© 2016 AQUATRAVEL.EU - Podróżować znaczy żyć.
Serwis używa plików cookies.