JAPONIA - kraj wschodzącego słońca

13 DNI NIEZAPOMNIANEJ PRZYGODY

Rozkosz dla zmysłów...

Jedyna taka wyprawa.

Wrzesień 2016

Dokładana data uzależniona jest od korzystnej ceny biletów lotniczych.

Wyspiarskie państwo na zachodnim Pacyfiku

2450 euro /OSOBA

+ przelot ok.2800 zł

Zawsze profesjonalnie i w doborowym towarzystwie. Dzięki Miłosz!

JACEK MACIEJEWSKI

Uwielbiam wyjazdy z AQUATRAVEL

Japonia to kraj niezwykły, który oczaruje nas swą odmiennością i różnorodnością. To prawdziwy kalejdoskop, w którym co krok, fascynacja najbardziej zaawansowaną techniką, miesza się z niezwykłym przywiązaniem do wielowiekowej tradycji. Poznamy hypernowoczesne Tokyo, a także tradycyjne, będące dawną siedzibą cesarzy Kioto. Odwiedzimy Harajuku, niezwykłą tokijską dzielnicę szalonej mody i zamieszkamy w tradycyjnym ryokanie. Zobaczymy Japonię, jaką jest i jaką była.

W Japonii las drapaczy chmur kryje buddyjskie i shintoistyczne świątynie, po ulicach Gion spacerują gejsze, a poza miastami króluje zieleń.Kraj Kwitnącej Wiśni, perła Azji… Japonia to kraj, który fascynuje. Niepowtarzalna kultura, tak inna od kultury Zachodu, zapierające dech w piersiach krajobrazy – i te wielkich miast, i przyrodnicze, fenomenalne jedzenie i moc zabytków sprzed wieków. Nic w Japonii nie jest takie jak się wydaje a każdy dzień przynosi niespodzianki.

CENA ZAWIERA

-opiekę polskiego przewodnika 24 h
-opiekę lokalnego,polskojęzycznego przewodnika na całej trasie
-zakwaterowanie w hotelach 3 i 4*,z łazienkami i klimatyzacją
-nocleg w ryokanie tradycyjnym hotelu japońskim)
-codzienne śniadania
-transfery na całości tras(w tym komunikacja miejska)
-bilety wstepu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem
-ubezpieczenie podróżne i medyczne
-opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

CENA NIE ZAWIERA

-biletu lotniczego
-zwyczajowych napiwków
-wyżywienia innego niż w programie
-przesyłu bagażu kurierem ok. 6000 yen
-ewentualnego biletu wstępu na walki sumo ok. 30 euro
-opłaty dla pilota ok.15000 yen

PROGRAM

DZIEŃ 1

zbiórka na lotnisku w Warszawie i wylot do Tokyo.

DZIEŃ 2

Tokyo

Przylot na lotnisko Narita. Przejazd do hotelu. Zwiedzanie miasta Narita, ze świątynią Narita-san, której początki sięgają X wieku – miejsce to związane jest z kultem ognia. Będzie możliwość zakupów w tradycyjnych sklepach i uczestnictwa w ceremonii poświęcenia ognia w świątyni. Powrót do hotelu w Narita.
2

DZIEŃ 3

Narita – Tokio
Śniadanie. Przejazd do Tokio, zwiedzanie miasta. Wizyta w kompleksie Meiji-jingu, który poświęcony jest cesarzowi Matsuhito, dzięki któremu, w drugiej połowie XIX wieku Japonia otwarła się na świat. Wizyta w dzielnicy szalonej mody Harajuku, oraz spacer bulwarem Omotesando. Odwiedzimy Oriental Bazaar – będzie tu możliwość zakupu japońskiego rękodzieła. Spacer po Shinjuku – najsłynniejszej tokijskiej dzielnicy czerwonych latarni. Wjazd na jedno z najwyższych pięter tokijskiego Ratusza, skąd podziwiać można imponującą panoramę miasta.

3

DZIEŃ 4

Nikko – Tokio
Śniadanie. Przejazd koleją do Nikko – dawnej siedziby samurajów z rodu Tokugawa. Zwiedzanie dwóch najważniejszych, pięknie zachowanych świątyń. Zobaczymy tutaj również słynną alegorię „Trzech mądrych małp”. Powrót do hotelu na nocleg w Tokio.
4

DZIEŃ 5

Tokio – Shin-Fuji – Takayama
Śniadanie. Poranna wizyta w tzw. stajni, gdzie odbywają się treningi sumo. W przypadku walk, wejście na trybuy za opłatą. Przejazd koleją do Shin-Fuji, do miejsca, skąd przy dobrej widoczności roztacza się imponujący widok świętej góry Fudżi (lista UNESCO). Przejazd do miasteczka Takayama, gdzie znajduje się ryokan – tradycyjny japoński hotel, a w nim onsen – ciepłe źródła. Zakwaterowanie w ryokanie.

JOPANIA 5

DZIEŃ 6

Takayama – Kanazawa
Po śniadaniu zwiedzanie Takayamy, miasta, słynącego z tradycyjnej japońskiej zabudowy. Spacer uliczką Kamisanomachi, która przywołuje klimat dawnej Japonii. Znajdują się tu kilkusetletnie tradycyjne domostwa i warsztaty, można tu kupić znakomitą sake, smaczne przetwory i pikle, oraz lokalny przysmak – wołowinę z regionu Hida. Przejazd pociągiem przez góry do Kanazawy.

6 JAPONIA

DZIEŃ 7

Kanazawa – Kioto.
Po śniadaniu spacer po Kanazawie: zobaczymy tu Nagamachi – tradycyjną dzielnicę samurajów, w której zachowało się wiele domów z epoki, oraz Kenroku-en, klasyczny japoński ogród, który uznawany jest za najpiękniejszy w całym kraju(lista UNESCO. Przejazd do Kioto – wizyta w Fushimi Inari – zwiedzanie świątyni, słynącej ze wspaniałego kompleksu tysięcy bram tori (lista UNESCO). Nocleg.

7 JAP

DZIEŃ 8

Kanazawa – Kioto
Po śniadaniu przejazd do Kioto. Zwiedzanie miasta – dawnej stolicy Japonii (historyczna część miasta jest wpisana na listę UNESCO). Wizyta w zamku Nijo, w którym znajdują się słynne „skrzypiące podłogi”. Zobaczymy również Złoty Pawilon, budynek będący symbolem Japonii, pięknie zachowaną buddyjską świątynię Kiyomizu do której prowadzi malownicza uliczka(można tu zakupić różne tradycyjne produkty), oraz Gion – legendarny dystrykt gejsz. Fakultatywnie (dla chętnych, koszt ok 30 EUR) możliwość wzięcia udziału w przedstawieniu z pokazem tradycyjnej sztuki układania kwiatów(ikebana), parzenia herbaty, oraz tańca gejsz, przy klasycznej muzyce japońskiej. Powrót do hotelu na nocleg.

8 JAP

DZIEŃ 9

Kioto – Hiroszima – Miyajima – Hiroszima
Po śniadaniu przejazd Shinkansenem do Hiroszimy. Przejazd lokalnym pociągiem a następnie promem na wyspę Miyajima. Zwiedzanie wyspy, m.in. świątyni Itsukushima(lista UNESCO), która słynie z zatopionej w wodzie bramy tori – jest to jeden z symboli Japonii. Powrót na nocleg do Hiroszimy.

9 JAP

DZIEŃ 10

Hiroszima – Himeji – Osaka
Śniadanie. Zwiedzanie Parku Pokoju(lista UNESCO), poświęconego ofiarom bomby atomowej, która w 1945 roku została zrzucona na miasto. Przejazd Shinkansenem do Himeji, gdzie zwiedzimy słynny Zamek Białej Czapli(lista UNESCO) – uważany za najpiękniejszy w Japonii. Przejazd na nocleg do Osaki.

10 JAP

DZIEŃ 11

Osaka – Nara – Osaka
Po śniadaniu przejazd do Nary(lista UNESCO) – dawnej stolicy Japonii. W rozległych parkach i ogrodach Nary żyją liczne, oswojone daniele. Podczas spaceru po mieście zobaczymy świątynie Todaiji – największy drewniany budynek świata, oraz Kofukuji, gdzie znajduje się słynna stupa – symbol miasta. Wieczorem powrót do Osaki na nocleg.

JAPAN

DZIEŃ 12

Osaka – Rinku Town – Narita*
Po śniadaniu czas wolny na ostatnie zakupy w Rinku Town (aglomeracja Osaki), lub spacery brzegiem Pacyfiku. Przejazd na lotnisku w Osace i przelot do Narity na nocleg.

DZIEŃ 13

Narita – Warszawa
Śniadanie. Transfer na lotnisko Narita. Wylot do Polski. Lądowanie w Warszawie tego samego dnia.

MOŻE INNA OFERTA CIĘ ZAINTERESUJE?

Kuba | Styczeń 2018

Nowa Zelandia | Styczeń-Marzec 2018

Madagaskar | Listopad 2017

Filipiny | Listopad 2017

BIURO PODRÓŻY AQUATRAVEL.EU

  •   Olsztyn, Żeglarska 6

  •    515 251 737, 603 173 049

  •    malgorzata@aquatravel.eu

  •    milosz@aquadiver.pl

    

MASZ PYTANIA? POMOŻEMY

DANE FIRMOWE

PHU Aquamania
ul. Iwaszkiewicza 42/1, 10-089 Olsztyn
NIP 739-283-96-16
ING BANK ŚLĄSKI O/Olsztyn 29 1050 1807 1000 0023 0146 2129

© 2016 AQUATRAVEL.EU - Podróżować znaczy żyć.
Serwis używa plików cookies.