PRAWDZIWA KUBA

Ostatnia szansa na komunistyczną kubę

Doświadczenie

Kierunek sprawdzony, to kolejna wyprawa na tym kierunku.

Termin pomiędzy 22.01.2018 a 4.02.2018

W zależności od korzystnej ceny biletów lotniczych.

Kuba

Wyspiarskie państwo unitarne w Ameryce Środkowej, położone na Morzu Karaibskim.

Osoba nurkująca 1650 USD
Osoba nienurkująca 1330 USD
+ przelot ok. 3200 PLN

Byłem tam w zeszłym roku i na pewno pojadę jeszcze raz. Dzięki Miłosz!

JACEK MACIEJEWSKI

Uwielbiam wyjazdy z AQUATRAVEL

Kuba największa karaibska wyspa to przede wszystkim białe, dzikie plaże oraz przepiękne, koralowe wysepki rozrzucone pośród szmaragdowego morza. To także jedyna w swoim rodzaju, posiadająca niepowtarzalna atmosferę Havana oraz inne klimatyczne miasteczka i zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco. Kuba to także przepiękne krajobrazy; wielkie doliny, urocze góry ciągnące się po horyzont plantacje tytoniu, kawy i trzciny cukrowej (w większości uprawiane i przetwarzane ręcznymi metodami).

 

Kraj ten zamieszkują niezwykle uśmiechnięci, roztańczeni ludzie słynący z wielkiej gościnności. To także kolebka najlepszych na świecie cygar i najsmaczniejszego rumu. Program naszego wyjazdu został skonstruowany w taki sposób abyśmy mogli poznać wszystkie powyższe aspekty, zasmakować autentycznej Kuby. Będziemy więc mieszkać z Kubańczykami, jeść z nimi ,bawić się i tańczyć. Nurkować będziemy w cieplutkim morzu karaibskim oraz słynnych na cały świat cenotach znajdujących się w Zatoce Świń.

 

Odwiedzimy tętniące życiem, kolorowe miasta oraz daleką, spokojną i „zatrzymaną w czasie” prowincję. Podziwiać będziemy piękno dzikiej przyrody oraz starych, amerykańskich krążowników.

Po długich latach izolacji Kuba w końcu „otwiera się na świat”. Wobec tego jest to już praktycznie ostatni okres w którym możemy oglądać ją w niezmienionej, tak bardzo charakterystycznej formie.

Program wyjazdu 

 

Dzień 1

Przylot do Hawany w godzinach popołudniowych, transfer do Viñales – około 2.5 godziny, zakwaterowanie w casach particular, kolacja.

 

Dzień 2

Całodniowa wycieczka na śliczną plażę Cayo Jutias, 55 km od Viñales, na plaży piknik i błogie leżakowanie, po powrocie kolacja w Viñales. Wieczorem wyjście do klubu Polo Montanez – koncert, show i salsa.

 

Dzień 3

Rano wyprawa konno na plantację tytoniu (konie są małe i spokojne, nie są potrzebne żadne umiejętności ani doświadczenie), zapoznanie się z procesem hodowli tytoniu i produkcji cygar, potem wizyta na plantacji kawy. Po powrocie do cas i odpoczynku obiadokolacja w restauracji z widokiem na całą Dolinę.

 

Dzień 4

Transfer do Playa Larga – 400 km. Po drodze podziwianie widoków i krótkie postoje w wybranych miejscach. Zakwaterowanie w casach particular przy plaży. Śniadanie i obiadokolacja.

 

Dzień 5

Dwa nurkowania w morzu lub cenocie, osoby nie nurkujące towarzyszą nurkom w drodze na plażę gdzie mają możliwość snorkelingu i plażowania. Śniadanie, obiad i kolacja.

 

Dzień 6

Trzy nurkowania w tym jedno w cenocie i nocne w morzu. Osoby nienurkujące plażowanie lub opcjonalnie wycieczka rowerowa do buszu i na piękne, ukryte laguny lub wizyta na farmie krokodyli i rejs łodzią przez lagunę na wysepkę Guama gdzie znajduje się rekonstrukcja wioski indiańskiej (30 usd). Śniadanie, obiad i kolacja.

 

Dzień 7

Ostatnie 3 nurkowania: w cenocie EL Brinco, w morzu Los Tunelos i 35 Aniversario. Śniadanie, obiad i kolacja.

 

Dzień 8

Rano wyjazd do Parku Narodowego Salinas i obserwacje dzikich stad flamingów i innego ptactwa wodnego, potem wizyta w Hondones – wiosce w dżungli, obiad i popołudnie w Caleta Buena – pięknym ośrodku nad morską zatoką z  leżakami, restauracją i otwartymi barami – wszystko w cenie. Snorkeling w urokliwym cenocie. Śniadanie, obiad i kolacja.

 

Dzień 9

Przejazd w stronę Trinidadu, po drodze krótka wizyta w Cienfuegos nazywanym Perłą Południa, obiad koło plaży Rancho Luna, o 14 wizyta w delfinarium – profesjonalnym i półdzikim (wstęp na show 10 usd od osoby, pływanie z delfinami 50 usd). W Trinidadzie zakwaterowanie w casach particular w centrum miasta. Kolacja w restauracji przy akompaniamencie miejscowych muzyków. Tego i następnego wieczoru koncerty na żywo  w Casa de la Musica a dla wytrwałych dyskoteka w jaskini La Cueva.

 

Dzień 10

Rano wizyta w Parku Narodowym El Cubano,kąpiel w lagunie pod wodospadem, po obiedzie czas wolny i zwiedzanie Trinidadu. Śniadanie, obiad i kolacja.

 

Dzień 11

Transfer do Hawany. Zakwaterowanie w casach particular w dzielnicy Centro Havana. Wieczorem wyjście do jednego z licznych muzycznych klubów nocnych. Śniadanie i obiadokolacja w restauracji.

 

Dzień 12

Zwiedzanie Hawany z polskojęzycznym przewodnikiem, spacer promenadą Malecon do Starego Miasta, 4 słynne place: Plaza Vieja, de Armas, Catedral i San Fransisco, bary Hemingwaya,  Parque Central, lekki lunch, przejazd amerykańskimi kabrioletami aleją Allende, Plac Rewolucji, Bosque de la Hawana, dzielnica Miramar i Vedado, cmentarz Colon, zakończenie trasy przy hotelu Nacional. Spacer do cas. Wczesnym wieczorem uroczysta, pożegnalna obiadokolacja. Opcjonalne wyjście do jednego z licznych klubów nocnych.

 

Dzień 13

Czas wolny, do wyboru dalsze zwiedzanie Havany z przewodnikiem lub samodzielnie, możliwość wyjazdu na piękną plaże pod miastem. Nocny wylot do Polski. Śniadanie.

 

Dzień 14

Przylot do Warszawy w godzinach popołudniowych.

 

 

 

Do pobrania oferta w PDF: Kuba 2018

CENA ZAWIERA

– noclegi w specjalnie dla nas wyselekcjonowanych casach palticular

– wszystkie transfery na terenie Kuby

– pełne wyżywienie

– pakiet 8 nurkowań

– ubezpieczenie podróżne

– opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

– 24 h opiekę przewodnika oraz instruktora nurkowego

CENA NIE ZAWIERA

– biletów lotniczych ok. 3200 PLN

MOŻE INNA OFERTA CIĘ ZAINTERESUJE?

Antarktyda | Luty 2019

Indonezja Bali | Cały rok 2018

Turcja Kas | od maja 2018

La Maddalena | Maj 2018

BIURO PODRÓŻY AQUATRAVEL.EU

    

MASZ PYTANIA? POMOŻEMY

DANE FIRMOWE

PHU Aquamania
ul. Iwaszkiewicza 42/1, 10-089 Olsztyn
NIP 739-283-96-16
ING BANK ŚLĄSKI O/Olsztyn 29 1050 1807 1000 0023 0146 2129

© 2016 AQUATRAVEL.EU - Podróżować znaczy żyć.
Serwis używa plików cookies.