PRAWDZIWA KUBA

Ostatnia szansa na komunistyczną kubę

Doświadczenie

Kierunek sprawdzony, to kolejna wyprawa na tym kierunku.

Termin pomiędzy 22.01.2018 a 4.02.2018

W zależności od korzystnej ceny biletów lotniczych

Ameryka Środkowa

Największa z wysp karaibskich.położona w samym sercu Morza Karaibskiego.

Osoba nurkująca/1650 $
Osoba nie nurkująca/1330 $
+ przelot ok.3200 zł

Byłem tam w zeszłym roku i na pewno pojadę jeszcze raz. Dzięki Miłosz!

JACEK MACIEJEWSKI

Uwielbiam wyjazdy z AQUATRAVEL

Kuba największa karaibska wyspa to przede wszystkim białe, dzikie plaże oraz przepiękne, koralowe wysepki rozrzucone pośród szmaragdowego morza. To także jedyna w swoim rodzaju, posiadająca niepowtarzalna atmosferę Havana oraz inne klimatyczne miasteczka i zabytki wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco. Kuba to także przepiękne krajobrazy; wielkie doliny, urocze góry ,ciągnące się po horyzont plantacje tytoniu, kawy i trzciny cukrowej (w większości uprawiane i przetwarzane ręcznymi metodami).

Kraj ten zamieszkują niezwykle uśmiechnięci, roztańczeni ludzie słynący z wielkiej gościnności. To także kolebka najlepszych na świecie cygar i najsmaczniejszego rumu.
Program naszego wyjazdu został skonstruowany w taki sposób abyśmy mogli poznać wszystkie powyższe aspekty, zasmakować autentycznej Kuby. Będziemy więc mieszkać z Kubańczykami, jeść z nimi ,bawić się i tańczyć.
Nurkować będziemy w cieplutkim morzu karaibskim oraz słynnych na cały świat cenotach znajdujących się w Zatoce Świń.

Odwiedzimy tętniące życiem, kolorowe miasta oraz daleką, spokojną i „zatrzymaną w czasie” prowincję. Podziwiać będziemy piękno dzikiej przyrody oraz starych, amerykańskich krążowników.
Po długich latach izolacji Kuba w końcu „otwiera się na świat”. Wobec tego jest to już praktycznie ostatni okres w którym możemy oglądać ją w niezmienionej, tak bardzo charakterystycznej formie.

ZOBACZ FOTKI

CENA ZAWIERA | NIE ZAWIERA

 • noclegi w specjalnie dla nas wyselekcjonowanych cas palticular TAK
 • wszystkie transfery na terenie Kuby TAK
 • pełne wyżywienie TAK
 • pakiet 8 nurkowańTAK
 • biletów lotniczych ok.3200 zł NIE
 • ubezpieczenie podróżne TAK
 • opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego TAK
 • 24 h opiekę przewodnika oraz instruktora nurkowego TAK

PROGRAM

DZIEŃ 1

Przylot do Hawany w godzinach popołudniowych, transfer do Viñales – około 2.5 godziny, zakwaterowanie w casas particular, kolacja.

1

DZIEŃ 2

Całodniowa wycieczka na śliczną plażę Cayo Jutias, 55 km od Viñales, na plaży piknik i błogie leżakowanie, po powrocie kolacja w Viñales. Wieczorem wyjście do klubu Polo Montanez – koncert, show i salsa.
kk

DZIEŃ 3

Rano wyprawa konno na plantację tytoniu (konie są małe i spokojne, nie są potrzebne żadne umiejętności ani doświadczenie), zapoznanie się z procesem hodowli tytoniu i produkcji cygar, potem wizyta na plantacji kawy. Po powrocie do cas i odpoczynku obiadokolacja w restauracji z widokiem na całą Dolinę.

3-dn3

DZIEŃ 4

Transfer do Playa Larga – 400 km. Po drodze podziwianie widoków i krótkie postoje w wybranych miejscach. Zakwaterowanie w casas particular przy plaży.Śniadanie i obiadokolacja.

4dn 4

DZIEŃ 5

Dwa nurkowania w morzu lub cenocie,osoby nie nurkujące towarzyszą nurkom w drodze na plażę gdzie mają możliwość snorkelingu i plażowania.Śniadanie,obiad i kolacja

55dc

DZIEŃ 6

Trzy nurkowania,w tym jedno w cenocie i nocne w morzu.Osoby nienurkujące plażowanie lub opcjonalnie wycieczka rowerowa do buszu i na piękne, ukryte laguny lub wizyta na farmie krokodyli i rejs łodzią przez lagunę na wysepkę Guama gdzie znajduje się rekonstrukcja wioski indiańskiej (30 usd).Śniadanie,obiad i kolacja.

66dc

DZIEŃ 7

Ostatnie 3 nurkowania;w cenocie EL Brinco oraz morzu Los Tunelos i 35 Aniversario. Śniadanie,obiad i kolacja.

777

DZIEŃ 8

 Rano wyjazd do Parku Narodowego Salinas i obserwacje dzikich stad flamingó i innego ptactwa wodnego, potem wizyta w Hondones – wiosce w dżungli, obiad i popołudnie w Caleta Buena – pięknym ośrodku nad morską zatoką z  leżakami, restauracją i otwartymi barami – wszystko w cenie. Snorkeling w urokliwym cenocie.  Śniadanie,obiad i kolacja.

88bb8nn

DZIEŃ 9

Przejazd w stronę Trinidadu, po drodze krótka wizyta w Cienfuegos nazywanym Perłą Południa, obiad koło plaży Rancho Luna, o 14 wizyta w delfinarium – profesjonalnym i półdzikim (wstęp na show 10 usd od osoby, pływanie z delfinami 50 usd). W Trinidadzie zakwaterowanie w casas particular w centrum miasta. Kolacja w restauracji przy akompaniamencie miejscowych muzyków. Tego i następnego wieczoru koncerty na żywo  w Casa de la Musica a dla wytrwałych dyskoteka w jaskini La Cueva.

99nn

DZIEŃ 10

Rano wizyta w Parku Narodowym El Cubano,kąpiel w lagunie pod wodospadem,po obiedzie czas wolny i zwiedzanie Trinidadu. Śniadanie,obiad i kolacja.

DZIEŃ 11

Transfer do Hawany. Zakwaterowanie w casach particular w dzielnicy CentroHavana. Wieczorem wyjście do jednego z licznych muzycznych klubów nocnych.Śniadanie i obiadokolacja w restauracji.

DZIEŃ 12

Zwiedzanie Hawany z polskojęzycznym przewodnikiem, spacer promenadą Malecon do Starego Miasta, 4 słynne place: Plaza Vieja, de Armas, Catedral i San Fransisco, bary Hemingwaya,  Parque Central, lekki lunch, przejazd amerykańskimi kabrioletami aleją Allende, Plac Rewolucji, Bosque de la Hawana, dzielnica Miramar i Vedado, cmentarz Colon, zakończenie trasy przy hotelu Nacional. Spacer do cas. Wczesnym wieczorem uroczysta, pożegnalna obiadokolacja. Opcjonalne wyjście do jednego z licznych klubów nocnych.

DZIEŃ 13

Czas wolny,do wyboru dalsze zwiedzanie Havany z przewodnikiem lub samodzielnie,możliwość wyjazdu na piękną plaże pod miastem.Nocny wylot do Polski. Śniadanie.

DZIEŃ 14

Przylot do Warszawy w godzinach popołudniowych.

MOŻE INNA OFERTA CIĘ ZAINTERESUJE?

Kuba | Styczeń 2018

Nowa Zelandia | Styczeń-Marzec 2018

Madagaskar | Listopad 2017

Filipiny | Listopad 2017

BIURO PODRÓŻY AQUATRAVEL.EU

 •   Olsztyn, Żeglarska 6

 •    515 251 737, 603 173 049

 •    malgorzata@aquatravel.eu

 •    milosz@aquadiver.pl

    

MASZ PYTANIA? POMOŻEMY

DANE FIRMOWE

PHU Aquamania
ul. Iwaszkiewicza 42/1, 10-089 Olsztyn
NIP 739-283-96-16
ING BANK ŚLĄSKI O/Olsztyn 29 1050 1807 1000 0023 0146 2129

© 2016 AQUATRAVEL.EU - Podróżować znaczy żyć.
Serwis używa plików cookies.