Baśniowy archipelag La Maddalena

Niezwykła majówka pod żaglami + nurkowanie

WYJAZD KLUBOWY

Jedyna taka oferta na polskim rynku.

Idealna majówka

26.04.2018 - 05.05.2018

Archipelag della Maddalena

Archipelag 62 wysp położony pomiędzy Sardynią a Korsyką.

cena 720 EURO

+ bilet lotniczy ok. 1000 PLN

Zawsze fajna ekipa z wami choćby na koniec świata.

PIOTR

Kolajny doskonały wyjazdy z AQUATRAVEL

Zapraszamy Was na jedyny w swoim rodzaju rejs luksusowym katamaranem po wodach wokół północnej Sardynii i Południowej Korsyki. W miejscu tym znajduje się słynny Park Narodowy La Maddalena. Główną jego atrakcją jest archipelag składający się z 62 wysepek i obejmujący obszar 15 tys. ha. Archipelag ten to nic innego, jak pozostałości po lądzie, który kiedyś łączył Sardynię z Korsyką w jednolit nazywany szumnie Kontynentem Tyreńskim, który po ostatnim zlodowaceniu (a raczej lodów się rozpuszczeniu) został zalany – szczyty górskiego łańcucha, zamieniwszy się w wyspy, sterczą dziś fantastycznymi granitowymi formami z turkusowej wody.

 

Wybrzeże tutaj jest bardzo ciekawe, pełne fantastycznych formacji skalnych, widokowych klifów, małych zatoczek z piaszczystym lub skalistym zejściem do morza, jak i dłuższych szerokich plaż. To istny raj na ziemi, w który dzięki ochronie, człowiek praktycznie nie ingeruje.

 

Na największej wyspie archipelagu La Maddalena, mającej powierzchnię ok. 20 km. kw., znajdziemy prężne i zadbane miasteczko La Maddalena z pełnymi życia uliczkami obfitującym w różne lokale i sklepiki, ładnym nabrzeżem portowym, wzdłuż którego biegnie szeroka, obsadzona wysokimi palmami aleja. Mieszka w nim na stałe ok. 10 tys. osób. Wieczorami w sezonie miasteczko jest pełne życia, ludzi i muzyki. Z portu w Palau płynie się tu promem ok. 20 minut. Z wyspy La Maddalena na sąsiednią Caprera można przejść lub przejechać mostem. Na obydwu wyspach można udać się na ciekawy trekking po dobrze oznakowanych szlakach lub też wypożyczyć rower i w ten sposób zwiedzić główne atrakcje np. różne muzea, ośrodek badań nad delfinami.

 

Nasz rejs rozpocznie się w leżącej na północy Sardynii Marinie Cala Dei skąd popłyniemy w stronę archipelagu Maddalena. Większość dni spędzimy żeglując pośród wysepek, odwiedzimy wiele znanych portów i uroczych zatoczek. W międzyczasie zapłyniemy również do słynnego francuskiego portu Bonifacio na Korsyce.

Nurkowania

 

Archipelag ten to również wspaniałe miejsce do nurkowania. Pełen życia podwodny świat nietknięty ręką człowieka, dzięki ochronie parku narodowego, oferuje jedne z najciekawszych przeżyć związanych z nurkowaniem na Sardynii i w całym basenie Morza Śródziemnego.

 

Koszt nurkowania 30 EURO.

 

Wypożyczenie całego sprzętu 15 EURO.

 

 

Łódź – Jacht Lagoon 400 S2

 

Lagoon 400 S2 oferuje 4 kabiny z podwójnymi kojami, każda z nich z własną toaletą oraz dwie kabiny z koją pojedynczą. W centralnej części mieści się przeszklony salon z pełnym widokiem na morze i wygodnymi kanapami.

 

Przestronny salon jest skąpany w świetle dzięki dużym pionowym oknom gwarantującym nie tylko panoramiczny widok, ale również ochronę przed promieniami słonecznymi.

 

Wygodna, dobrze rozplanowana kuchnia pozwala na komfortowe przygotowywanie posiłków i orzeźwiających napojów, którymi można delektować się w bardzo dużym i wygodnym kokpicie.

 

Stanowisko skippera Lagoon 400 S2 wyposażone jest w pełen zestaw przyrządów nawigacyjnych oraz mapy, locje i VHF.

 

W kokpicie, stanowiącym zewnętrzny salon, obszerny stół z wygodnymi siedzeniami umożliwiają rozkoszowanie się widokami podczas rejsu. Platforma słoneczna z przodu kusi możliwością kąpieli słonecznych.

 

Zaletą katamaranów jest ich niskie zanurzenie, Lagoon 400 s2 przy zanurzeniu zaledwie 1,21 m pozwala na romantyczne postoje przy bezludnych wyspach i samotnych kotwicowiskach. Wieczorne kąpiele w urokliwych greckich, chorwackich czy włoskich zatoczkach z pewnością na długo pozostaną w pamięci żeglarskich przygód na Lagoon 400 s2.

 

Na łodzi do naszej dyspozycji będzie również ponton oraz kajak.

– Długość – 11,97 M

– Szerokość – 7,25 M

– Zanurzenie – 1,21 M

– Masa całkowita – 10348 KG

– Pojemność zbiornika paliwa –  2 X 200 L

– Pojemność zbiornika na wodę – 600 L

 

 

 

Do pobrania oferta w PDF: Archipelag La Maddalena Majówka 2018

CENA ZAWIERA

– usługi i opiekę profesjonalnego skippera

– transfery lotniskowe

– miejsce na jachcie Lagoon 400 s2

– pościel

– paliwo

– końcowe sprzątanie jachtu

– opłatę na rzecz Parku Narodowego

– ubezpieczenie turystyczne

– opłatę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

CENA NIE ZAWIERA

– opłat portowych ok. 15 EURO

– wyżywienia ok. 100 EURO

– pakietu nurkowego

– biletu lotniczego

MOŻE INNA OFERTA CIĘ ZAINTERESUJE?

Banda Archipelag | Marzec 2020

Antarktyda | Luty 2019

Indonezja Bali | Cały rok 2018

Palau i Seul | Listopad 2018

BIURO PODRÓŻY AQUATRAVEL.EU

    

MASZ PYTANIA? POMOŻEMY

DANE FIRMOWE

PHU Aquamania
ul. Iwaszkiewicza 42/1, 10-089 Olsztyn
NIP 739-283-96-16
ING BANK ŚLĄSKI O/Olsztyn 29 1050 1807 1000 0023 0146 2129

© 2016 AQUATRAVEL.EU - Podróżować znaczy żyć.
Serwis używa plików cookies.