Majówka w Grecji 2017

Rodzinny wypoczynek + nurkowanie w sercu Attyki

Relax

Wspaniały odpoczynek po długiej zimie

Maj 2017

Dokładana data uzależniona jest od korzystnej ceny biletów lotniczych.

Europa

Południowy kraniec półwyspu Bałkańskiego.

Osoba dorosła 2650 zł
+ przelot ok.900 zł

Super nurkowania,wspaniała zabawa oraz przemiłe towarzystwo. Dzięki Miłosz!

JACEK MACIEJEWSKI

Uwielbiam wyjazdy z AQUATRAVEL

Grecja dawniej kolebka cywilizacji, ojczyzna mitów i igrzysk olimpijskich to dziś przede wszystkim wspaniały kraj na wypoczynek. Znajdziemy w niej wszystko to co do udanych wakacji jest potrzebne; pyszną kuchnie, słoneczną pogodę, piękne różnorodne plaże i błękitne morze. Zapraszamy więc do kraju słońca, oliwek, zorby, wiecznie zielonych gajów cytrusowych i plantacji winorośli

Sercem kraju jest Attyka- często nazywana Grecją w miniaturze, gdyż można można tu znaleźć wszytko, co najmocniej kojarzy się z Grecją: zabytki, stare wioski żyjące własnym życiem oraz ciekawym folklorem, nadmorskie miejscowości z pięknymi plażami i porośnięte lasami wzgórza. Jest to region położony w południowej części Grecji, na półwyspie Attyckim, oblewają go wody Morza Egejskiego i Jońskiego. Odwiedzając Attykę nie można pominąć Aten, Pireus gdzie znajduje się najważniejszy grecki port, Przylądka Sunio ze świątynią Posejdona, miasta Maraton oraz wyspy Egina, która słynie z orzechów pistacjowych.

Anavyssos to turystyczna miejscowość położona w malowniczej zatoczce. W centrum znajdują się liczne hotele o różnym standardzie. Długa plaża piaszczysta, miejscami żwirowa, oddalona jest nieco od centrum ale w sezonie dobrze skomunikowana.

ZOBACZ FOTKI

CENA ZAWIERA

 • zakwaterowanie w Hotelu Kalypso w pokoju dwuosobowym
 • śniadania
 • transfery lotniskowe
 • ubezpieczenie turystyczne
 • opiekę polskiego pilota 24 h
 • wycieczkę do Aten
 • opłatę na rzecz turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

CENA NIE ZAWIERA

 • biletu lotniczego ok.900 zł
 • pakietu nurkowego
 • biletów wstępu do zwiedzanych atrakcji
 • wyżywienia innego niż w programie

PROGRAM

ZAKWATEROWANIE

Anavyssos to turystyczna miejscowość położona w malowniczej zatoczce. W centrum znajdują się liczne hotele o różnym standardzie. Długa plaża piaszczysta, miejscami żwirowa, oddalona nieco od centrum ale w sezonie dobrze skomunikowana. Odległość od Aten 35 km.

3071282

Hotel Kalypso- pięknie położony, posiadający własną plaże oraz malutka przystań. Na terenie obiektu restauracja, sala wykładowa oraz centrum nurkowe. Pokoje czyste, skromnie acz praktycznie umeblowane z łazienkami i wspaniałymi widokami.

hotel res 3   641_001hotel res

dav

dav

NURKOWANIE

Pakiet 10 nurkowań; 310 euro zawiera 2 nurkowania na wrakach, ponad to jaskinie, pieczary, wraki samochodów, kaniony, rafki. W cenie balast, butle 12 i 15 l, 2 łodzie typu RIB oraz lokalny przewodnik. Baza nurkowa jest sprawdzona i zaprzyjaźniona, ma status 5* PADI oraz wieloletnie doświadczenie (uznawana za jedną z najlepszych w Grecji) znajduje się bezpośrednio przy plaży na terenie kompleksu hotelowego. Dostępny nitroks.
Pakiet nurkowy można podzielić na dwie osoby w ramach jednej rodziny.

Wyjazd opcjonalny; na wyspę Macronissos (nurkowania: wrak Portugal i Apollonia) i Aiginia (nurkowania 2 x wrak Avantis III) – koszt 190 €/os za dwa dni dla grupy min. 10 osobowej.

WYCIECZKI

Do naszej dyspozycji będzie także cały czas dostępny 8-osobowy bus wraz z kierowcą w ryczałcie paliwowym 45 euro za dzień/8 osób. Wobec tego planowane są wycieczki do takich urokliwych miejsc jak Porto Rafti, Sunion (zachód słońca przy starożytnej świątyni Posejdona) Ateny lub wszędzie indziej gdzie tylko nam się zapragnie.

Ateny; Jeżeli lubimy zwiedzanie nocą proponujemy późnym popołudniem odwiedzić Nowe Muzeum Akropolu. W muzeum zgromadzone są setki przepięknych posągów sprzed 2500 lat, fragmenty świątyń, elementy dekoracyjne budynków i słynne Kariatydy. Wizyta w muzeum przy zachodzącym słońcu będzie nie lada przeżyciem, ponieważ ten unikalny obiekt jest oświetlany naturalnym światłem. Spacer przepięknym deptakiem wokół historycznego centrum Aten, gdzie zobaczymy m.in. podświetlone wzgórze Filopapou, Agorę Grecką ze świątynią Hefajstosa, Akropol, Agorę Rzymską. Wolny czas na kolację lub zakupy w dzielnicach Monastiraki i Plaka, które tętnią życiem przede wszystkim wieczorem. Niesamowita wycieczka dla kochających grecką atmosferę! Późniejszą porą proponujemy szaleńczą zabawę w jednym z nocnych klubów lub dyskotek.

Sunion; Położenie okazałej świątyni Posejdona w Sunio jest magiczne i wyjątkowe! Zbudowana została 2500 lat temu w najbardziej wysuniętym na południe krańcu Attyki. Wszyscy podróżujący statkami do, lub z Aten mogli oddać cześć bogu morza. Monumentalna świątynia prezentuje się dziś znakomicie. Oprócz bogatej historii i nowatorskich rozwiązań architektonicznych słynie również z niepowtarzalnych zachodów słońca. Natura daje tutaj niesamowity popis swoich możliwości. Wielka gama kolorów, które tańczą między małymi wysepkami, wysokimi górami i morzem. Wycieczka dla ludzi lubiących odrobinę romantyzmu i kochających piękne widoki.

Porto Raft:i to znana miejscowość z domkami wakacyjnymi i willami prywatnymi Ateńczyków, którzy tutaj przyjeżdżają odpocząć od zgiełku miasta latem oraz na weekendy.

Wyspa Egina: cudowna wyspa w regionie Attyki. Kiedyś stary rybacki port, teraz spokojna turystyczna miejscowość słynąca z cudownych orzechów pistacjowych. Nazwa wyspy wywodzi się z Aiginy, córka Asoposa porwana przez Zeusa na wyspę Egina do romantycznych spotkań. Czy myślicie, że wyspa może być romantyczna?

Lavrio: to miasto z dużym portem jachtowym i pasażerskim, skąd kursują regularne promy w stronę Cyklad i dalszych wysp.

MOŻE INNA OFERTA CIĘ ZAINTERESUJE?

Malta | Majówka 2017

Islandia | Styczeń 2016

Nowa Zelandia| Styczeń -Marzec 2018

MALEDIWY | Kwiecień 2017

BIURO PODRÓŻY AQUATRAVEL.EU

 •   Olsztyn, Żeglarska 6

 •    515 251 737, 603 173 049

 •    malgorzata@aquatravel.eu

 •    milosz@aquadiver.pl

    

MASZ PYTANIA? POMOŻEMY

DANE FIRMOWE

PHU Aquamania
ul. Iwaszkiewicza 42/1, 10-089 Olsztyn
NIP 739-283-96-16
ING BANK ŚLĄSKI O/Olsztyn 29 1050 1807 1000 0023 0146 2129

© 2016 AQUATRAVEL.EU - Podróżować znaczy żyć.
Serwis używa plików cookies.