Egipt - Safari nurkowe

Brother Islands, Elphinstone Reef i Deadalus Reef

WYJAZD KLUBOWY

Niezapomniana wyprawa.

26 września - 03 października 2021 r.

Safari nurkowe - Brother Islands, Elphinstone Reef i Deadalus Reef

Egipt

Państwo położone w północno-wschodniej Afryce ma dostęp do Morza Śródziemnego i Czerwonego.

Cena safari za osobę: 1070 EURO

+ przelot ok. 1500 PLN

Wszystko super!!

Monika Poniewska

Niesamowite wyjazdy

Safari nurkowe to alternatywa dla wyjazdu do hotelu z pakietem 2 nurkowań dziennie! Będąc 7 dni na łodzi ma się możliwość wejścia pod wodę 3-4 razy dziennie, oraz zanurkowania w najbardziej odległych i najlepszych miejscach nurkowych Morza Czerwonego. Trasa rozpoczyna się i kończy w Port Ghalib, Obejmuje Brothers Islands, Daedalus Reef oraz Elphinstone Reef.

 

 

Łódź

 

M/V Tala –  to 37m stalowa łódź oferująca miejsca dla 22 gości w 11 kabinach. Każda z nich ma indywidualnie sterowaną klimatyzację, łazienkę. Do dyspozycji gości jest salon, bar, jadalnia, gdzie serwowane są świeżo przygotowywane posiłki kuchni lokalnej i międzynarodowej w formie bufetu. Otwarty salon na górnym pokładzie częściowo zacieniony jest idealnym miejscem na relaks pomiędzy nurkowaniami lub do skosztowania zimnego napoju pod koniec dnia.

 

M/V Tala cieszy się ogromnym uznaniem nurków techniczny. Oferuje różne gazy tk.j. TriMix, He/O2, skutery podwodne, duży wybór skrzydeł, płyt i butli. Pokład nurkowy znajdujący się z tyłu łodzi zapewnia dużo miejsca do przechowywania sprzętu, narzędzi, przygotowania się do nurkowania i po nurkowaniu.

 

Długość:  37 m

Szerokość:  7,25 m

Kabiny:  11 kabin, wszystkie wyposażone w klimatyzację i własną łazienkę

Pokłady:  3

Butle:  12L aluminiowe

 

Miejsca nurkowe

 

Abu Dabbab

Rafy Abu Dabbab znajdują się w pobliżu Elphinstone w okolicy Marsa Allam i oferują piękne ogrody koralowe oraz kaniony. Tutaj znajduje się mały wrak statku z 2004 roku. Głębokość dochodzi do 30-40 metrów, a prądy mogą być silne.

 

Brothers Islands

Wyspy oferują niesamowite nurkowanie na ścianach, pokryte miękkimi koralowcami i lasami gorgoni. Przyciągają różnorodnymi gatunkami m.in. duży tuńczyk, jackfish i snappers, hammerheads, silky sharks, manty. Rekin młot jest często obserwowany wokół tych oszałamiających wysp.
Na Big Brother znajdują się dwa wraki; Aida (30-60 m), egipski statek dostawczy i Numidia (10-85 m), statek towarowy leżący przy ścianie Wielkiego Brata. Oba wraki pokryte są miękkimi i twardymi koralowcami.

 

Daedalus

Ta oddalona od brzegu rafa, położona 80 km na wschód od Marsa Allam oferuje najbardziej imponujące nurkowania w Morzu Czerwonym. Oddalona około 180 km na południe od Brothers Islands. Szeroka na niecały kilometr rafa jest ozdobiona ścianami koralowymi i wypełniona uroczą różnorodnością typowych gatunków Morza Czerwonego. Rafa otoczona jest ścianą stromą, z płaskowyżem po jej południowej stronie, która biegnie od 28 m 40 m. Należy mieć oczy do okoła głowy, można często spotkać rekiny (hammerhead sharks, thresher sharks, reef sharks), manty.

Na rafie Daedalus znajduje się Zealot, załadowany statek towarowy z końca lat 80. XIX wieku. Przeznaczony jest dla zaawansowanych nurków technicznych. Głębokość od 75m od 110m.

 

Elphinstone

Rafa Elphinstone, prawdziwie legendarna rafa, znajduje się 12 km od brzegu i około 30 km od Marsa Alam. Znane z nurkowań dryfujących. Wspaniałe głębokie ściany, pokryte miękkimi koralami, czarnymi koralami, wire corals oraz gorgoniami. Hammerheads, Oceanic White Tip Reef Sharks i Grey Sharks są tutaj często spotykane. Wyjątkowe płaskowyże po stronie północnej i południowej są fantastycznymi miejscami do nurkowania, jedne z najpiękniejszych raf na Morzu Czerwonym.

 

Wadi El Gemal

Park narodowy, położony na południe od Marsa Alam i na północ od Ras Banas, zajmuje powierzchnię 2100 km kwadratowych i oferuje rafy koralowe z setkami gatunków koralowców i ponad tysiącem gatunków morskich; wyspy na tym obszarze są lęgowiskiem wielu gatunków ptaków. Godne uwagi rafy to Shaab Sharm, Habili El Ghadeer i Shaab Marsa Alam. Głębokości sięgają maksymalnie 20 m.

 

 

 

* Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany trasy z przyczyn od niego niezależnych

 

 

 

Do pobrania oferta w PDF: Egipt – Safari Brother Islands, Elphinstone Reef i Deadalus Reef – wrzesień 2021

CENA ZAWIERA

– transfer lotnisko – łódź – lotnisko

– zakwaterowanie na łodzi (ostatnia noc możliwa w hotelu)

– pełne wyżywienie, przekąski między nurkowaniami, napoje bezalkoholowe

– 5-6 dni nurkowych (3-4 nurkowania dziennie, do 2 nurkowań w ostatnim dniu safari)

– przewodników nurkowych

– butle 12l i balast

– ubezpieczenie organizatora turystyki

– podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL, NNW, bagaż

CENA NIE ZAWIERA

– przelotu

– wizy egipskiej

– opłat lokalnych – 190 EURO

– napojów alkoholowych

– wypożyczanego sprzętu i butli 15l

– dodatkowych kursów nurkowych

– Nitroxu

– napiwków dla załogi (sugerowane 35 – 50 EURO za osobę)

– obowiązkowego Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

– ubezpieczenia nurkowego

– ubezpieczenia kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych

MOŻE INNA OFERTA CIĘ ZAINTERESUJE?

FILIPINY | listopad 2021

Bali | kwiecień 2022

Antarktyda | Luty 2022

Nowa Zelandia | Styczeń 2022

BIURO PODRÓŻY AQUATRAVEL.EU

MASZ PYTANIA? POMOŻEMY

DANE FIRMOWE

PHU Aquamania
ul. Iwaszkiewicza 42/1, 10-089 Olsztyn
NIP 739-283-96-16
ING BANK ŚLĄSKI O/Olsztyn 29 1050 1807 1000 0023 0146 2129

© 2016 AQUATRAVEL.EU - Podróżować znaczy żyć.
Serwis używa plików cookies.