HISZPANIA – COSTA DEL SOL

ZAWSZE UDANE WAKACJE W REWELACYJNYM MIEJSCU

Niepowtarzalny region Hiszpanii

Stolica Flamenco i corridy

15-22 lipca 2019 r.

Słońce, nurkowanie, zwiedzanie, plaża… i góry

Costa del Sol

Region turystyczny w Andaluzji, obejmujący wybrzeże śródziemnomorskie między Gibraltarem a przylądkiem Cabo de Gata

645 EURO osoba nurkująca

415 EURO osoba nienurkująca

+ przelot ok. 800 PLN

Miłosz ! Fantastyczne nurki. Pozdrawiam

STASIEK MILEWSKI

Urokliwe miejsce

Wybrzeże Słońca, czyli Costa del Sol

 

Południowe wybrzeża Hiszpanii poza ciągłym słońcem mają też inne zalety. Są nimi miasta i miasteczka położone na wybrzeżach w bezpośredniej bliskości Morza Śródziemnego a jednocześnie są idealnym celem na wakacje, podczas których nie chcecie jedynie lenić się na plażach, czy imprezować wieczorami, ale również zwiedzić ciekawą część zachodniej Europy. Właśnie jednym z takich wybrzeży jest bezapelacyjnie Costa del Sol, czyli Wybrzeże Słońca, położone na południe od Malagi, na którym znajdziecie tak popularne kąpieliska jak Benalmadena, Malaga, Marbella, Nerja czy Torremolinos.

 

Urokliwe Torrox

 

Jednym z fajniejszych miasteczek, nie będącym jednocześnie najpopularniejszym kurortem, często przepełnionym od tłumów turystów, jest osiemnastotysięczne Torrox leżące w prowincji Malaga we Wspólnocie Autonomicznej Andaluzji.

Torrox można podzielić na dwie części Torrox Pueblo, czyli część miasta od strony lądu i oddalone od centrum miasta Torrox Costa nad samym Morzem Śródziemnym. Warto zauważyć, że z centrum miasta do przepięknych plaż jest zaledwie 4 kilometry drogi.

 

Odrobina historii i zwiedzanie Torrox

 

Torrox miało niegdyś znaczenie strategiczne, był to port przeładunkowy jedwabiu, port łączył ze sobą Granadę, Bagdad, Damaszek. W czasach panowania Rzymian miejsce to nazywano Punta de Torero. Do dzisiejszego dnia można zobaczyć ruiny rzymskich łaźni i nekropolii. Po przybyciu na miejsce Wizygotów miasto zaczęto nazywać Ciudad de Arcos. Następnie w 755 roku tereny zostały podbite przez Maurów. Chrześcijańscy władcy odzyskali tereny w 1488 roku. Każdy z tych etapów historii odcisnął piętno na okolicznych zabytkach, które możecie zwiedzać do dziś.

Zobaczcie La Iglesia de Nuestra Senora de la Senroa de La Encarnación, barokowy kościół zbudowany w XV wieku i odnowiony w XVII wieku. Został on zbudowany jak kilka innych kościołów, na starym meczecie. Innym kościołem jest La Iglesia de San Roque, z XV wieku. Być może bardzo spodoba się Wam El Convento de Nuestra Senora de Las Nievues, klasztor w stylu mudejar, założony w XVI wieku.

Odchodząc trochę od architektury sakralnej musicie odwiedzić Faro de Torrox, latarnię morską oddaną do użytku 1 maja 1864 roku. Jest to automatyczna latarnia morska o wysokości 39 metrów nad poziomem morza, jednocześnie 26 metrów nad poziomem ziemi. W pobliżu Faro de Torrox znajdziecie ruiny rzymskie, gdzie znajdziecie rzymskie łaźnie i nekropolie. W Torrox znajdziecie też ciekawe muzeum miniatur, Museo Torrox en miniatura. Turyści mogą tutaj podziwiać miniatury miasteczka Torrox z lat 1950, 1960, zbudowane przez Antonio Medina Bueno. Muzeum otwarte jest przez cały rok i znajduje się pod adresem Torrox Miniature Museum, Calle Baja, Torrox, Malaga, 29770.

Nurkowanie

 

 

W pakiecie mamy 4 dni nurkowe (2 nurkowania dziennie)

 

 

NURKOWANIE NA FRAGGLE ROCK

 

To samotna skała wyrastająca z dna morskiego. Północna strona ma głębokość około 16 metrów, natomiast od strony Południowej jest głębiej, około 22 m. Bardzo dużo życia i ukrywających się w pęknięciach skalnych węgorzy. W niedalekiej odległości od skały znajdziemy dwa samochody, które wybrały zły zakręt na parking wieczności na głębokości 25m.

Głębokość – od 16m do 25m

Co można zobaczyć?

Mola Mola, ośmiornice, węgorze, mureny, kraby, Nudibranches, skorpeny, rozgwiazdy, Latający Gurnard, śródziemnomorskie koralowce.

 

 

NURKOWANIE I SNORKELING W MARINA BAY

 

Ta mała zatoka jest doskonałym miejscem nurkowym, oferując wiele rożnych tras nurkowych ze względu na różnorodność dna morskiego. Jest to również wspaniale miejsce do szkoleń i snorkelingu. Wschodnia strona ma do zaoferowania głębokie nurkowanie i możliwość podziwiania bogatego życia morskiego.

Głębokość – od 6m do 32m

Co można zobaczyć?

Ławice sardynek, kraby, ryba Księżyc (Mola Mola), Ośmiornice, Castanet, „Hands Of Death” gąbki, Nudibranches (co najmniej 40 różnych gatunków), duże Anemones, wiele różnych ryb, koralowców, Skorpeny, rozgwiazdy, Latający Gurnard i wiele więcej.

 

 

NURKOWANIE NA PUNTA DE LA MONA

 

Punta De La Mona nurkowanie przy ścianie klifu z pięknymi koralowcami i ławicami sardynek. Oferuje kilka przepływów skalnych i głębokość do 18m.

Głębokość – od 12m do 18m

Co można zobaczyć?

Pollack, Dentex, Sea bass, Mola Mola, ośmiornice, gąbki, węgorze, mureny, Kraby, Nudibranches, duże Anemones, skorpeny, rozgwiazdy, Latający Gurnard, stargazer i wiele więcej.

 

 

NURKOWANIE NA PUNTA SHALLOW

 

Nurkowanie płytsze ale przez to bardzo kolorowe, dużo przepływów skalnych. Bardzo atrakcyjne miejsce ze względu na różnorodność życia morskiego i formacje skalne.

Głębokość – od 6m do 12m

Co można zobaczyć?

Gigantyczne małże, kraby, tęczowy garbogłowy, mątwy, Salem, Mullet, Anemone, Osmiornice, Nudibranches (wiele różnych gatunków), korale kwieciste, skorpeny, rozgwiazdy, elektryczne płaszczki.

 

 

NURKOWANIE NA WRAKU W TORROX

 

Płytkie nurkowanie na wraku “Barco de Azul” 80 metrowy parowiec leży na 6 metrach, zatopiony 31 Stycznia w 1937 roku pod koniec wojny domowej przez Włoską łódź podwodną. Ciągle do zobaczenia jest dobrze zachowany szkielet statku i jest to doskonale miejsce dla początkujących miłośników nurkowania.

Głębokość – do 6m

Co można zobaczyć?

Trigger Fish, Rogatnice, węgorze konger, Octopus, ryby zodiaku, sardynki, Salemy, grouper.

 

 

NURKOWANIE NA LOS TRES PICOS, LA HERRADURA

 

Najlepsza pora dnia na nurkowanie na TRES PICOS jest to wczesny poranek lub późne popołudnie, nisko położone słońce oświetla te formacje skalną w niezwykły sposób. Sa to trzy pinakle skalne wspinające się z głębokości 14 metrów aż do powierzchni morza. Bardzo atrakcyjne miejsce nurkowe ze względu na różnorodność życia morskiego.

Głębokość – od 6m do 20m

Co można zobaczyć?

Leszcz, Salemy, duże ośmiornice, Alcyonium, garbogłowy, miękkie i twarde korale, Mola Mola, Castanet, węgorze, mureny, kraby, Nudibranches, duże Zawilce i wiele więcej.

 

 

Zakwaterowanie

 

Zakwaterowanie w apartamentach, każdy ma kuchnie, łazienkę oraz jadalnie a także klimatyzacje. Wszystkie apartamenty mają dostęp do Wi-Fi, grilla oraz Jacuzzi

 

 

 

Do pobrania oferta w PDF: Costa del Sol – lipiec 2019

CENA ZAWIERA

– zakwaterowanie w apartamencie w pokojach 2,3-osobowych

– transfer lotnisko – hotel – lotnisko

– dla osób nurkujących pakiet 4 dni nurkowych (2 nurkowania dziennie)

– opiekę polskiego pilota/instruktora

– ubezpieczenie podstawowe KL, NNW, bagaż

– ubezpieczenie organizatora turystyki

CENA NIE ZAWIERA

– przelotu Warszawa – Malaga – Warszawa

– wyżywienia

– wypożyczanego sprzętu

– napiwków

– ubezpieczenia nurkowego

– obowiązkowego Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

– ubezpieczenia nurkowego, kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych

MOŻE INNA OFERTA CIĘ ZAINTERESUJE?

Antarktyda | Luty 2021

Tonga | sierpień 2020

Wyspy Salomona | sierpień 2020

Karaiby | luty 2020

BIURO PODRÓŻY AQUATRAVEL.EU

MASZ PYTANIA? POMOŻEMY

DANE FIRMOWE

PHU Aquamania
ul. Iwaszkiewicza 42/1, 10-089 Olsztyn
NIP 739-283-96-16
ING BANK ŚLĄSKI O/Olsztyn 29 1050 1807 1000 0023 0146 2129

© 2016 AQUATRAVEL.EU - Podróżować znaczy żyć.
Serwis używa plików cookies.