Filipiny - Alona Beach i Malapascua

listopad 2021 r.

Wyjątkowość

10 dni wspaniałej przygody

listopad 2021 r.

relaks, wypoczynek oraz nurkowania, których nie da się zapomnieć.

Filipiny

państwo wyspiarskie w południowo-wschodniej Azji, położone na Oceanie Spokojnym.

1599 EURO za osobę

+ przelot

Super, super. POLECAM wyjazdy z Aquatravel

Dominika Kamińska

Niezapomniane chwile ze wspaniałymi ludzmi

Filipiny to państwo wyspiarskie w południowo-wschodniej Azji, położone na Oceanie Spokojnym. Jest to kraj bardzo rozległy, na który składa się ponad 7000 wysp. Państwo najczęściej kojarzone jest z przepięknymi, rajskimi białymi plażami, otoczonymi ciepłą wodą o bajecznej błękitnej, zielonej, szafirowej barwie. Ponadto znajdziemy tu bogate życie podwodne na niesamowitej rafie koralowej, a na lądzie sympatyczne wyraki (tarsiery) z wyłupiastymi oczami i bujną przyrodę, które stanowią wizytówkę tego kraju.

 

 

Malapascua to filipińska wyspa położona na Morzu Visayan, 6,8 km na płytkiej cieśninie od najdalej na północ wysuniętej części wyspy Cebu. Ta wspaniała i mała wyspa wciąż zachowuje swoją prostotę zarówno w stylu życia mieszkańców, jak i w wyjątkowości środowiska naturalnego, nadal nieskażonego. Idealne miejsce na relaks, wypoczynek oraz nurkowania, których nie da się zapomnieć.

 

 

Malapascua jest znana z szerokiej piaszczystej plaży, zwanej Bounty Beach. Wyspa słynie również z nurkowań na Monad Shoal, – podwodny płaskowyż, na którym regularnie można zobaczyć rekiny – thresher sharks (charakterystyczne rekiny z długim ogonem grzbietowym) i manty. Jest to unikatowe miejsce nurkowe na skalę światową. Pod wodą można spotkać również. ryby mandarynki, które wykonują taniec godowy każdej nocy o zachodzie słońca, karłowate koniki morskie, białe rekiny, ślimaki nagoskrzelne i olbrzymie mątwy; frog Fish, ośmiornice o niebieskich pierścieniach; oraz ściany koralowców z bogatym życiem podwodnym.

 

 

Alona Beach znajduje się w południowo-zachodniej części wyspy Panglao, jest 1,5km piaszczystą plażą, z białym piaskiem, przy której znajdują się resorty, centra nurkowe, knajpki czy restauracje. Wspaniałe białe piaskowe plaże, krystalicznie czysta woda i liczne atrakcje turystyczne sprawiają, że Alona Beach jest doskonałym miejscem na wypoczynek. Jest to popularne miejsce do nurkowania i snorkelingu. Plaża znajduje się w pobliżu rafy, gdzie można zobaczyć koralowce i kolorowe ryby nawet bez sprzętu do nurkowania. Podwodna fauna i flora są bogate, wiele zdrowych koralowców (w tym czarny koral), sardynki, żółwie, barakudy, homary, a jeśli szczęście dopisze, można nawet spotkać rekiny wielorybie lub delfiny.

 

 

Planowany program wyjazdu

 

5 dni  – 11.2021 Malapascua
Transfer zajmuje ok 3-3,5h samochodem i ok 30 min łodzią. W przypadku gdyby pogoda na uniemożliwi nocny transfer zapewniony jest nocleg w Cebu w rejonie portu.

 

5 dni  – 11.2021 – Alona Beach
Z Malapascua transfer łodzią do Maya Port trwa ok 30 min. Następnie transfer samochodem do portu w Cebu ok 3-4h, a z portu w Cebu promem ok 2h do portu Tagbilaran (bilety na prom są wliczone w cenę transferu). Transfer powrotny z Alona Beach do Cebu trwa ok 4-4,5h

 

 

Nurkowanie

 

Przewidzianych jest 6 nurkowań na Alona, 9 nurkowań na Malapascua

 

 

Zakwaterowanie

 

Malapascua – Tepenee Resort
Ośrodek w klimatycznymi chatkami znajduje się tylko 2 minuty spacerem od centrum nurkowego, a jednocześnie jest na tyle odizolowany, aby można poczuć się jak na bezludnej wyspie. Pokoje są wyposażone w jedno duże łóżko, na życzenie jest dodawane łóżko pojedyncze. Pokoje w sezonie są klimatyzowane, poza sezonem wystarcza wentylator. W pokojach jest łazienka z gorącą i zimną i do tego słodką wodą, dumą ośrodka, gdyż większość ośrodków w okolicy ma lekko słoną wodę. Pokoje posiadają mini bar, sejf a także balkony z widokiem na morze.

 

Alona Vida Beach Resort
Resort znajduje się przy samej plaży Alona Beach. Posiada 27 pokojów rozlokowanych w 4 dwupiętrowych budynkach. Wszystkie pokoje wyposażone są z klimatyzację, prysznic z ciepłą wodą, mini bar, sejf i czajnik. Basen ze słoną wodą jest umiejscowiony po średku resortu. WiFi dostępne jest w całym resorcie.

 

 

 

Do pobrania oferta w PDF: FILIPINY – listopad 2021

CENA ZAWIERA

– transfery lotnisko – hotel – hotel – lotnisko

– zakwaterowanie Tepenee Resort: pokój superior, Alona Vida Resort: Deluxe double/twin

– śniadania w Alona Vida, dwa posiłki dziennie w Tepenee Resort

– 6 dni nurkowych: 6 nurkowań na Alona, 9 nurkowań na Malapascua

– przewodników nurkowych

– butle 12l i balast

– ubezpieczenie organizatora turystyki

– podstawowe ubezpieczenie turystyczne KL, NNW, bagaż

CENA NIE ZAWIERA

– przelotu

– opłat lokalnych/parkowych za nurkowanie

– napojów alkoholowych

– wypożyczanego sprzętu i butli 15l, Nitroxu

– nurkowań porannych i wieczornych

– napiwków

– obowiązkowo płatnego Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego 13 PLN/osobę

– ubezpieczenia nurkowego

– ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3,5% wartości imprezy)

MOŻE INNA OFERTA CIĘ ZAINTERESUJE?

FILIPINY | listopad 2021

Bali | kwiecień 2022

Antarktyda | Luty 2022

Nowa Zelandia | Styczeń 2022

BIURO PODRÓŻY AQUATRAVEL.EU

MASZ PYTANIA? POMOŻEMY

DANE FIRMOWE

PHU Aquamania
ul. Iwaszkiewicza 42/1, 10-089 Olsztyn
NIP 739-283-96-16
ING BANK ŚLĄSKI O/Olsztyn 29 1050 1807 1000 0023 0146 2129

© 2016 AQUATRAVEL.EU - Podróżować znaczy żyć.
Serwis używa plików cookies.