São Tomé - Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

08.2019 r.

Wyjątkowość

puste plaże, morze w kolorze niesamowitego błękitu i przepiękne wulkaniczne krajobrazy

08-21 sierpinia 2019 r.

niewielkie wyspy Świętego Tomasza i Książęca

Wyspy Świętego Tomasza i Książęca

państwo w Zatoce Gwinejskiej, na północ od równika, składające się z pięciu wysp, z których trzy są zamieszkane

CENA w przygotowaniu

+ przelot ok. 3500 PLN

Uwielbiam wyjazdy z AQUATRAVEL

JACEK MACIEJEWSKI

Zawsze ciekawie i profesjonalnie.

Przy zachodnim wybrzeżu Afryki, na wysokości równika i Zatoki Gwinejskiej, leżą jedne z najrzadziej odwiedzanych i prawie zapomniane przez świat, niewielkie wyspy „Świętego Tomasza i Książęca”. Nielicznym przyjeżdżającym tu turystom, oferują one praktycznie puste plaże, morze w kolorze niesamowitego błękitu i przepiękne wulkaniczne krajobrazy. Lokalna, oparta na owocach morza kuchnia i pochodząca prosto z plantacji znakomita kawa, doskonałe dopełnia poczucia szczęścia z pobytu w tym niezwykłym miejscu

 

 

Program wyjazdu

 


Dzień 1 

Przelot do Lizbony. W zależności od godziny przylotu, odpoczynek w hotelu, lub krótki spacer po mieście.

 

Dzień 2 

Zwiedzanie Lizbony. Cały praktycznie dzień poświęcimy na zwiedzanie miasta. Odwiedzimy może mniej popularne, ale na pewno nie mniej interesujące miejsca, tego ciekawego miasta, spróbujemy lokalnej kuchni, posłuchamy muzyki i skosztujemy miejscowego wina.

 

 

Dzień 3 

6 godzinny lot na Wyspę Św. Tomasza. Przenosimy się w inną epokę, do miejsca, gdzie czas płynie wolniej, a życie toczy się ustalonym już dawno temu rytmem. Siedząc w miejscowym porcie spróbujemy lokalnego piwa i świeżo złowionych krewetek. Nocleg Sao Tome.

 

 

Dzień 4 

Ruszamy pieszo na zwiedzanie miasta Sao Tome i jego okolic: muzeum, katedra, targ, Roca Santa Margarida, Roca Vista Alegre. Lunch zjemy w lokalnej restauracji w mieście. Odwiedzimy spółdzielnie, gdzie miejscowe kobiety zajmują się wytwarzaniem rękodzieła, dżemów i suszonych bananów. Kolacja i nocleg w Sao Tome.

 

 

Dzień 5

Opuszczamy Sao Tome. Po śniadaniu przejazd samochodem w głąb wyspy, do dawnej posiadłości kolonialnej i plantacji kakao Bombain. Jedziemy do miejsca, gdzie prawdziwa, dziewicza dżungla zaczyna się tuż za naszymi drzwiami. Będzie to dla nas niezwykła okazja do kontaktu z naturalną i nieskażoną jeszcze przez komercję i cywilizację przyrodą. Po drodze odwiedzimy wodospady Rio Abade, oraz miasteczko Trindade. Nocleg w starej hacjendzie.

 

 

Dzień 6

Po noclegu i pysznym śniadaniu, wyruszymy do Bom Sucesso. Z lokalnym przewodnikiem wyruszamy na ok. 4-5 godzinną, pieszą wędrówkę do krateru wulkanu Lagoa Amelia. Trasa naszej wycieczki poprowadzi nas przez wioski, gdzie czas zatrzymał się w miejscu już wiele lat temu. W drodze powrotnej odwiedzimy Ogród Botaniczny, lunch zjemy w położonej 800m npm. Casa Museu Almada Negreiros, skąd roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto Sao Tome. Po odwiedzeniu wodospadów St. Nicolau, wracamy na nocleg.

 

 

Dzień 7

Dziś jedziemy w kierunku północnego wybrzeża. Znajdują się tu nie tylko piękne plaże, lecz również urokliwe kolonialne rezydencje Roca Boa Entrada, Bella Vista, czy Agostinho Neto, znana również jako Rio de Ouro, która bez wątpienia jest najbardziej reprezentacyjną posiadłością na Sao Tome. Po południu opuszczamy piękna Roca, i ruszamy w kierunku Tamarindos and Morro Peixe. Znajdziemy tam kryte za drewnianymi domkami rybackiej wioski Morro Peixe morskie muzeum. Lunch w niewielkim miasteczku Guadelupe, po którym kąpiel w Lagoa Azul i przejazd do Mucumbli Ecolodge, gdzie wieczorem planujemy małą imprezkę na tarasie z pięknym widokiem na ocean.

 

 

Dzień 8

Kakao jest tematem przewodnim dzisiejszego dnia. W Ponta Figo odwiedzimy plantacje i zapoznamy się z procesem jego wytwarzania. Dalej odwiedzimy Anambo, miejsce, gdzie wylądowali pierwsi Portugalczycy, oraz rybacką wioskę Santa Catarina. Lunch w Roca Monte Forte i powrót na nocleg do Mucumbli.

 

 

Dzień 9

Jedziemy na południe do Roca de Agua Ize, miejsca, gdzie rozpoczęła się uprawa kakaowca na Sao Tome. Po posiłku w Boca do Inferno, krótki przystanek na plaży Micondo i przejazd do Roca S. Joao. Popołudniowy spacer uliczkami S. João dos Angolares, aż do plaży S. Pedro. Kolacja i nocleg w starym kolonialnym domu, gdzie serwują podobno najlepsze na wyspie jedzenie.

 

 

Dzień 10

Jedziemy odkrywać południowe wybrzeże wyspy. Po drodze zobaczymy słynny bazaltowy monolit Pico Cao Grande. Na południu przystanek przy wodospadzie w Praia Pesqueira. Odwiedzimy również uprawę oleju palmowego i Praia Grande wraz z Rio Caue. Dojeżdżając do Porto Alegre, odwiedzimy dzikie plaże Piscina i Jalé, gdzie być może uda się nam spotkać morskie żółwie. Nocleg w Porto Alegre.

 

 

Dzień 11

Łodzią popłyniemy na Rolas, wyspę położoną prawie dokładnie w środkowym punkcie Ziemi. Plażowanie na równiku, jako opcja możliwość zrobienia 2-3 nurkowań. Nocleg w Porto Alegre.

 

 

Dzień 12

Poranny spacer po Porto Alegre i wyruszamy łodzią do Malanza Lagun, na wycieczkę po mangrowcach. Pływając lokalnym, rybackim conoe wypatrywać będziemy endemicznych gatunków ptaków. Obszar ten to również jeden z najważniejszych ekosystemów dla reprodukcji różnych gatunków ryb. Wracając do Sao Tome zatrzymamy się na chwile w małej wiosce skąd roztacza się piękny widok na przylądek Sete Pedras. Lunch w restauracji Minoga i droga do Sao Tome. Nocleg.

 

 

Dzień 13

Ostatnie zakupy i wieczorny wylot do Lizbony.

 

 

Dzień 14

Lot do Warszawy/Krakowa. Powrót i zakończenie wycieczki.

 

 

 

Do pobrania oferta w PDF: Sao Tome – sierpień 2019

CENA ZAWIERA

– przejazd z lotniska do hotelu w Lizbonie

– Lizbona, 2 noce, zakwaterowanie ze śniadaniami, standard turystyczny

– zwiedzanie miasta z przewodnikiem

– transfer lotnisko hotel Sao Tome

– zakwaterowanie w czasie pobytu na Sao Tome, w hotelach, domach kolonialnych o różnym standardzie, ze śniadaniami

– 9 razy lunch i obiad

– transport mini busem

– przewodnik anglojęzyczny, na cały czas pobytu

– wstępy do zwiedzanych obiektów

– lokalne podatki

– ubezpieczenie podstawowe KL, NNW, bagaż

– ubezpieczenie organizatora turystyki

CENA NIE ZAWIERA

– przelotów do Lizbony i na Sao Tome, ok. 3500zł

– kosztów uzyskania wizy Sao Tome & Principe, o ile niezbędne

– opłat lotniskowych, o ile niezbędne

– wyżywienia i napojów nie wymienionych w programie

– opcjonalnych nurkowań ok. 80-120$

– opłaty wylotowej z Sao Tome o ile niezbędna

– wszystkich wydatków nie wymienionych w cena zawiera

– obowiązkowego Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

– ubezpieczenia kosztów rezygnacji i chorób przewlekłych

– ubezpieczenia nurkowego

MOŻE INNA OFERTA CIĘ ZAINTERESUJE?

Antarktyda | Luty 2021

Tonga | sierpień 2020

Wyspy Salomona | sierpień 2020

Turcja Kas | czerwiec 2020

BIURO PODRÓŻY AQUATRAVEL.EU

MASZ PYTANIA? POMOŻEMY

DANE FIRMOWE

PHU Aquamania
ul. Iwaszkiewicza 42/1, 10-089 Olsztyn
NIP 739-283-96-16
ING BANK ŚLĄSKI O/Olsztyn 29 1050 1807 1000 0023 0146 2129

© 2016 AQUATRAVEL.EU - Podróżować znaczy żyć.
Serwis używa plików cookies.